Zmiany w Prawie Pracy!

Planowana nowelizacja przepisów prawa pracy z dużym prawdopodobieństwem istotnie wpłynie na kwestie pracownicze w Państwa firmie. Obecnie trwają prace nad kilkoma ważnymi regulacjami, które zmieniają Kodeks Pracy. Zmiany dotyczące pracy zdalnej i kontroli trzeźwości wejdą w życie prawdopodobnie na przełomie lutego i marca 2023 r. Dyrektywa work-life balance obowiązuje już we wszystkich krajach UE od 2 sierpnia 2022 r. Implementacja unijnych przepisów do polskiego porządku prawnego to tylko kwestia czasu.

Już teraz przygotuj się do nadchodzących zmian!

Poproś o ofertę

Praca zdalna

Projekt ustawy szczegółowo reguluje zasady wprowadzenia pracy zdalnej w organizacji, dodatkowe obowiązki i prawa pracodawcy związane z pracą zdalną (w tym konieczność rozliczania kosztów Internetu i energii elektrycznej!), planowanie i rozliczanie czasu pracy przy pracy zdalnej oraz nowe obowiązki pracodawcy w zakresie BHP.

Kontrola trzeźwości

Projekt ustawy reguluje zasady przeprowadzania kontroli trzeźwości w firmie. Zgodnie z projektem, kontrola trzeźwości może być wprowadzona przez pracodawcę, jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia ochrony życia i zdrowia pracowników lub innych osób lub ochrony mienia.

Umowy o pracę, dokumentacja pracownicza, urlopy rodzicielskie i zwolnienia od pracy

Nowelizacja ta ma za zadanie wdrożenie postanowień dwóch dyrektyw unijnych. Ustawy mają wprowadzić: nowe wymagania co do treści i zasad zawierania/rozwiązywania umów o pracę (w tym nowe wymogi dot. umów o zakazie konkurencji/non-compete), nowe wnioski pracownicze, a także zmiany w urlopach rodzicielskich. 

Nasza oferta

01

Aktualizacja regulaminów pracy w firmie

02

Aktualizacja szablonów umów o pracę oraz przygotowanie informacji o warunkach zatrudnienia

03

Aktualizacja regulaminów wynagrodzeń

04

Aktualizacja szablonu umowy o zakazie konkurencji dla pracowników, przygotowanie odpowiednich porozumień dla obecnych pracowników

05

Przygotowanie polityki pracy zdalnej

06

Ewentualne uregulowanie zasad kontroli trzeźwości

07

Szkolenie z wprowadzanych zmian

08

Audyt procesów związanych z kadrami i płacami (o ile zachodzi konieczność ich dostosowania do nowych regulacji)

Beata Bar

Payroll Manager

Ekspertka w tematyce związanej z kardami i płacami. Szefowa zespołu Payroll w KR Group. Od lat wpiera Klientów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz outsourcingu kadrowo-płacowego kierując się specyfiką branży, zmiennymi wymaganiami rynku pracy oraz indywidualnymi potrzebami klienta.

Jakub Skiba

Radca Prawny, Head of Legal Advisory

Ekspert specjalizujący się w prawie cywilnym, prawie pracy oraz prawie handlowym. Od ponad 12 lat wspiera swoich Klientów – polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzonej przez nich działalności. Z KR Group jest związany od 2015 rok, obecnie prowadząc zespół doradztwa korporacyjnego ekspertów z różnych dziedzin prawa. Posiada szerokie doświadczenie w pracy na rzecz klientów z różnych branż, m.in: branży nieruchomościowej, motoryzacyjnej oraz e-commerce.

Kontakt

Piotr Klimowicz

Business Development Executive

@: p.klimowicz@krgroup.pl
T: +48 538 292 707
Skontaktuj się z naszym ekpertem
lub wypełnij formularz poniżej.

O KR Group

KR Group to polska, dynamicznie rozwijająca się grupa księgowo-podatkową o międzynarodowym zasięgu. Zatrudniamy ponad 230 specjalistów o zróżnicowanych kompetencjach, świadczących usługi profesjonalne w regionie Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozumiemy realia biznesowe. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych ekspertów skutecznie wspieramy liczną grupę klientów niezależnie od ich wielkości, rodzaju czy sektora. Nasze rozwiązania są przemyślane i zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Prawo Pracy

Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

Copyright © 2024 KR Group Explore
Legal disclaimers & privacy policy
Visit our main website: www.krgroup.eu
crossmenu